خريد بک لينک
لوازم یدکی ال ۹۰
Hookah Shisha Tobacco
ماسک سه لایه
فلنج
Barabas Ropa de hombre
فت فایل
<-BloTitle->
<-BloText->

ترجمه مقاله صندلی یکپارچه و کنترل سیستم تعلیق برای یک ماشین چهار چرخ با مدل راننده

ترجمه مقاله صندلی یکپارچه و کنترل سیستم تعلیق برای یک ماشین چهار چرخ با مدل راننده

دانلود ترجمه مقاله صندلی یکپارچه و کنترل سیستم تعلیق برای یک ماشین چهار چرخ با مدل راننده

ترجمه مقاله صندلی یکپارچه و کنترل سیستم تعلیق برای یک ماشین چهار چرخ با مدل راننده
دسته بندی پژوهش
فرمت فایل doc
حجم فایل 3617 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 43

ترجمه مقاله صندلی یکپارچه و کنترل سیستم تعلیق برای یک ماشین چهار چرخ با مدل راننده

صندلی یکپارچه و کنترل سیستم تعلیق برای یک ماشین چهار چرخ با مدل راننده

چکیده:

در این مقاله، یک صندی خودرو یکپارچه و کنترل استراتژی سیستم تعلیق برای یک ماشین چهار چرخ با راننده مدل پیشنهاد شده است که به منظور بهبود عملکرد سیستم تعلیق در سواری و راحتی راننده است. صندلی یکپارچه و مدل تعلیق شامل چهار سیستم تعلیق در خودرو، سیستم تعلیق صندلی و 4 درجه آزادی (DOP) بر اساس بدل راننده مدل برای اولین بار ارائه شده است. این مدل یکپارچه به ارائه یک پلت فرم برای ارزیابی راحتی عملکرد سواری درشرایط پاسخ سر راننده در شتاب خودرو تحت اختلالات جاده های معمولی و توسعه کنترل یکپارچه صندلی و سیستم تعلیق ماشین پرداخته است. براساس مدل یکپارچه، H، کنترل حالت فیدبک برای به حداقل رساندن شتاب سر راننده در اختلالات جاده ها طراحی شده است.

با توجه به اینکه متغیرهای برای مدل راننده جهت اندازه گیری در دسترس نیست، یک کنترل بازخورد خروجی استاتیک، که تنها با استفاده از اندازه گیری متغیرهای حالت است طراحی شده است. بحث بیشتر در طراحی کنترل کننده چند منظوره قوی، که در نظر راننده برای عدم قطعیت است و همچنین محدودیت سیستم تعلیق و خواص جاده است نیز فراهم شده است. تاریخ و زمان و شبیه سازی عددی برای ارزیابی اثر بخشی استراتژی کنترل پیشنهاد شده است. نتایج نشان می دهد که صندلی یکپارچه و کنترل تعلیق می تواند به طور موثر بهبود تعلیق را در سواری و عملکرد آن در مقایسه با تعلیق صندلی و کنترل سیستم تعلیق خودرو می باشد. کلمات کلیدی: مدل بدن راننده- کنترل یکپارچه- سیستم تعلیق صندلی- کنترل خروجی بازخورد- تعلیق خودرو.

1 – مقدمه:

صندلی تعلیق شده معمولا در وسایل نقلیه تجاری پذیرفته شده صنعتی، کشاورزی و حمل و نقل و دیگر اهداف برای راحتی راننده، کاهش خستگی ناشی از ساعات کار طولانی برای راننده و یا قرار گرفتن در معرض کار شدید در محیط هایی مانند شرایط خشن جاده و بهبود راحتی راننده است. مطالعه برروی بهینه سازی و کنترل سیستم های تعلیق در صندلی برای کاهش ارتعاش های عمودی از موضوعات فعال در این دهه بوده است. سه نوع اصل از تعلیق صندلی وجود دارد که به عنوان مثال، تعلیق صندلی معلق، صندلی نیمه فعال، تعلیق صندلی فعال ارائه شده است. مطالعه بر روی صندلی تعلیق شده منفعل به طور عمده تمرکز بر بهینه سازی پارامتر برای سفتی و ضریب میرایی است. به طور کلی، کمی سفتی ممکن دریافت سواری راحتی است. با این حال، تعلیق بزرگتر احتمال انحراف داشته و از این رو ممکن است در نهایت متوقف شود. مطالعات انجام شده در حداقل سفتی در شرایط و موقعیت صندلی و سفتی غیر خطی منجربه راحتی راننده شده و محدودیت انحراف و از تعلیق را داشته است. با توسعه رولوژی مغناطیسی (MR)، یا الکترو رئولوژی (ER) دمپر، کنترل نیمه فعال تعلیق منجر به نیروی میرایی متغیر با مصرف توان کمتر می شود. با این حال، هر دوی ER، و یا MR تنها کنترل میرایی را داشته که نظیر این سیستم تنها در طول مرحله ائتلاف انرژی موثر است. مطالعه بر روی صندل تعلیق شده فعال به طور عمده در حال توسعه استراتژی های کنترل پیشرفته بوده که تمرکز و استفاده در انواع مختلف دیسک به منظور بهبود سیستم تعلیق صندلی دارد در حالی که با توجه به مسائل مربوطه اشباع محرک و تنوع بار و زمان تاخیر و قابلیت اطمینان است. در میان سه نوع از تعلیق صندلی، سیستم تعلیق صندلی فعال می تواند بهترین عملکرد را در ارائه راحتی داشته، لذا توجه بیشتری در سال های اخیر دریافت کرده است. علاوه بر تعلیق صندلی، سیستم تعلیق خودرو به طور گسترده ای به مدت طولانی مورد مطالعه قرار گرفت. تعلیق خودرو در واقع، به عنوان یک سیستم تعلیق اولیه برای همه وسایل نقلیه برای راحتی ارائه شده و نگهدارندگی جاده ای و دیگر توابع دینامیک را دارد. مانند سیستم تعلیق صندل، حالت منفعل و نیمه منفعل در تعلیق خودرو نیز ارائه شده است. سیستم فعال و نیمه فعال با توجه بیشتری بوده که برای بهبود راحتی سواری خودرو و نگهدارندگی جاده است.

 

 Integrated Seat and Suspension Control for a Quarter Car With Driver Model 

Abstract—In this paper, an integrated vehicle seat and suspension
control strategy for a quarter car with driver model
is proposed to improve suspension performance on driver ride
comfort. An integrated seat and suspension model that includes
a quarter-car suspension, a seat suspension, and a 4-degree-offreedom
(DOF) driver body model is presented first. This integrated
model provides a platform to evaluate ride comfort
performance in terms of driver head acceleration responses under
typical road disturbances and to develop an integrated control
of seat and car suspensions. Based on the integrated model, an
H∞ state feedback controller is designed to minimize the driver
head acceleration under road disturbances. Considering that state
variables for a driver body model are not measurement available
in practice, a static output feedback controller, which only uses
measurable state variables, is designed. Further discussion on
robust multiobjective controller design, which considers driver
body parameter uncertainties, suspension stroke limitation, and
road-holding properties, is also provided. Last, numerical simulations
are conducted to evaluate the effectiveness of the proposed
control strategy. The results show that the integrated seat and suspension
control can effectively improve suspension ride comfort
performance compared with the passive seat suspension, active
seat suspension control, and active car suspension control.
Index Terms—Driver body model, integrated control, seat suspension,
static output feedback control, vehicle suspension.
Abstract—In this paper, an integrated vehicle seat and suspensioncontrol strategy for a quarter car with driver modelis proposed to improve suspension performance on driver ridecomfort. An integrated seat and suspension model that includesa quarter-car suspension, a seat suspension, and a 4-degree-offreedom(DOF) driver body model is presented first. This integratedmodel provides a platform to evaluate ride comfortperformance in terms of driver head acceleration responses undertypical road disturbances and to develop an integrated controlof seat and car suspensions. Based on the integrated model, anH∞ state feedback controller is designed to minimize the driverhead acceleration under road disturbances. Considering that statevariables for a driver body model are not measurement availablein practice, a static output feedback controller, which only usesmeasurable state variables, is designed. Further discussion onrobust multiobjective controller design, which considers driverbody parameter uncertainties, suspension stroke limitation, androad-holding properties, is also provided. Last, numerical simulationsare conducted to evaluate the effectiveness of the proposedcontrol strategy. The results show that the integrated seat and suspensioncontrol can effectively improve suspension ride comfortperformance compared with the passive seat suspension, activeseat suspension control, and active car suspension control.Index Terms—Driver body model, integrated control, seat suspension,static output feedback control, vehicle suspension.

دانلود ترجمه مقاله صندلی یکپارچه و کنترل سیستم تعلیق برای یک ماشین چهار چرخ با مدل راننده


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
ترجمه مقاله صندلی یکپارچه و کنترل سیستم تعلیق برای یک ماشین چهار چرخ با مدل راننده ,

تاريخ : 28 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : fatfileco@yahoo.com | بازدید : <-PostHit->
آزمون فرضیه read-across با بررسی اثرات ایبوپروفن بر روی ماهی

7183 کلمه صنایع علوم پایه مهندسی ترجمه انگلیسی به فارسی، دانشگاه، پژوهش مقاله انگلیسی به همراه مقاله فارسی در قالب آفیس قابل ویرایش به همراه ترجمه شکل و جدول هر 250 کلمه 1 صفحه میباشد منظور از 250 کلمه تعداد کلمات در متن انگلیسی هست و تعداد صفحات بر اساس آن نوشته شده است قیمت این ترجمه در بازار به ازا هر صفحه 3000 تا 5000 تومان میبشد تر

دانلود آزمون فرضیه read-across با بررسی اثرات ایبوپروفن بر روی ماهی

دانلود آزمون فرضیه readacross با بررسی اثرات ایبوپروفن بر روی ماهی
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل docx
حجم فایل 502 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 29

نمونه ترجمه

چکیده

داروی[1] انسانی موجود در محیط دارای یک پتانسیل برای اثرات نامطلوب بر موجودات غیرهدف می­باشد. "فرضیه read-across" تصریح می­کند که داروها، اثرات بیولوژیکی مشابه در گونه­های موازی با انسان (به عنوان مثال انسان و ماهی) نشان می­شود اگر هدف مولکولی است حفظ شده باشد و غلظت موثر دارو به حداکثر خود برسد (Cmax). ما این فرضیه را با ارزیابی این مساله که ایبوپروفن، یک مهارکننده غیرانتخابی آنزیم پروستاگلاندینها و سیکلواکسیژناز (COX) است و می­تواند همانند اثر اصلی آن در انسان روی ماهی هم در غلظت پلاسما مقایسه­ای داشته باشد، تست نمودیم. نقطه انتهایی، سطوح پروستاگلندین E متابولیت (pGEM) و بیان ژن  mRNA (COX (ptgs، در آبشش ماهی کپور شاهد و در معرض ان  (promelas Pimephales)، با استفاده از ایمونواسی آنزیم و روش Real-Time PCR ( qPCR) اندازه گیری شد. ماهی، در مدت 24 تا 72 ساعت در معرض آن قرار گرفته و غلظت آب  9  و 470 میکروگرم ایبوپروفن در یک لیتر آب اندازه­گیری شد. غلظت آب و پلاسمای خون با استفاده از LC-MS / MS انجام شد. نتایج نشان داد که سطح pGEM در ماهی در معرض 370 و 470 میلی گرم ایبوپروفن در لیتر به طور قابل توجهی نسبت به ماهی شاهد، هنگامی که غلظت ایبوپروفن پلاسما   تا 5.6  برابر زیر Cmax بود، کاهش نشان داد. غلظت ایبوپروفن پلاسما و سطوح pGEM تا حد زیادی بین افراد متفاوت است. در ماهی در معرض 9 میکروگرم ایبوپروفن در لیتر، زمانی که غلظت ایبوپروفن میانگین پلاسما 224 برابر زیر Cmax بود، هیچ تغییری در سطح pGEM مشاهده نشد. این داده ها شواهدی برای فرضیه read-across مهیا می­کند، اما نشان می­دهد ایجاد یک دوز-پاسخ مستقیم بین پلاسما داخلی و pGEM دشوار است و تعداد قابل توجهی بزرگتر از ماهی برای غلبه بر تنوع درون فردی نیاز است.

 


[1] - pharmaceuticals

a b s t r a c t
Human pharmaceuticals present in the environment have the potential to cause adverse effects on nontarget
organisms. The “read-across hypothesis” stipulates that pharmaceuticals will exhibit similar
biological effects across species (e.g. human and fish) if the molecular target has been conserved and the
effective drug concentrations are reached (Cmax). We tested this hypothesis by evaluating if ibuprofen, a
non-selective inhibitor of prostaglandins and the cyclooxygenase (COX) enzyme, can mimic its primary
effect in humans, on fish, at comparable plasma concentrations. The endpoints, prostaglandin E
metabolite (PGEM) levels and the mRNA expression of COX (ptgs) gene, were measured in the gills of
control and exposed fathead minnows (Pimephales promelas), using enzyme-immunoassay and quantitative
real-time PCR (qPCR). Fish were exposed, for 24e72 h, to measured water concentrations of 9
(n ¼ 12), 370 (n ¼ 40) and 470 mg ibuprofen/L (n ¼ 12). Water and blood plasma concentrations were
determined using LC-MS/MS. Results showed that PGEM levels in fish exposed to 370 and 470 mg
ibuprofen/L were significantly decreased compared to control fish, when mean plasma ibuprofen concentrations
were 1.8e5.6-fold below the Cmax. The plasma ibuprofen concentrations and PGEM levels
varied greatly between individuals. In fish exposed to 9 mg ibuprofen/L, when the mean plasma ibuprofen
concentration was 224-fold below Cmax, no change in PGEM levels was observed. These data provide
evidence for the read-across hypothesis, but suggest establishing a direct dose-response between internal
plasma and PGEM is difficult, and would require significantly larger numbers of fish to overcome
the inter-individual variation.

دانلود آزمون فرضیه read-across با بررسی اثرات ایبوپروفن بر روی ماهی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
آزمون فرضیه read-across با بررسی اثرات ایبوپروفن بر روی ماهی ,

تاريخ : 28 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : fatfileco@yahoo.com | بازدید : <-PostHit->
بخش فشرده که در شرایط مختلف اقیانوسی و باتی متریک

5935 کلمه زمین شناسی و معدن ترجمه انگلیسی به فارسی، دانشگاه، پژوهش مقاله انگلیسی به همراه مقاله فارسی در قالب آفیس قابل ویرایش به همراه ترجمه شکل و جدول هر 250 کلمه 1 صفحه میباشد منظور از 250 کلمه تعداد کلمات در متن انگلیسی هست و تعداد صفحات بر اساس آن نوشته شده است قیمت این ترجمه در بازار به ازا هر صفحه 3000 تا 5000 تومان میبشد ترجمه ا

دانلود بخش فشرده که در شرایط مختلف اقیانوسی و باتی متریک

دانلود بخش فشرده که در شرایط مختلف اقیانوسی و باتی متریک
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل docx
حجم فایل 141 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 22

نمونه ترجمه

مقدمه

بخش فشرده که در شرایط مختلف اقیانوسی[1] و باتی متریک(ژرفاسنجی)[2] رخ می­دهد و نقش مهمی در ارتباط چینه­نگاری و زیربخش توالی رسوبی، بازی  می­کند (Loutitet al.,1988; Kidwell, 1991; G omez & Fernandez-L opez, 1994; Trela, 2005). بخش فشرده مستعد برای توسعه اولیه لیتیفیکاسیون، بیوتورباسیون و مواد معدنی برجازاد می­باشد (گلوکنیتس، فسفوریت) که شناسایی­اش را تسهیل می­کند. آنها به ندرت در توربیدیت گزارش شده، زیرا ویژگی­اش کمتر در محیط های دریایی عمیق آشکار هست و همچنین آنها معمولا توسط جریان توربیدی، فرسوده می­شود. علاوه بر این، مطالعه رسوبات حاشیه رودخانه­ای در رخنمون آشفته با وجود وقوع گستردگی آن در بخش های زلزله خیز و سیستم های مدرن اغلب نادیده گرفته شده است ( سی اف کلارک و پیکرینگ، 1996). رسوبات حاشیه رودخانه اغلب کمتر در معرض ماسه سنگ کانال پر قرار دارد و آنها نیاز رخنمون (نمودار شدن) در مقیاس بزرگ برای ارتباط با جزئیات دارند. به عنوان یک نتیجه، مطالعات بسیار کمی در مورد ادغام توالی کانال پر از شن با رسوبات حاشیه رودخانه­ای همسن آنها وجود دارد (راماچیت و همکاران، 2003). توربیدیت­های دوره در مرکز جنوب پیرنه (شکل 1)، معروف به گروه Hecho (موتی و همکاران، 1972)، یک رخنمون عالی از کمپلکس های  کانال حاشیه رودخانه­ای را نشان می­دهد. علاوه بر این، این رسوبات حاوی بستر زرد رنگ مشخص در حاشیه رودخانه یکنواخت با بستر نازک به رنگ آبی مایل به خاکستری است، که یک بستر مشخص کاربردی قابل ردیابی است که می تواند به عنوان خطوط زمانی در قاچ حاشیه رودخانه­ای اجازه باز کردن روابط معماری بین رسوبات حاشیه رودخانه و کانال پر و واحد به تدریج تجزیه شده پیشرفته دلتاهای lowstand می­دهد. هدف اصلی از این مطالعه به دست آوردن داده پتروگرافی و ژئوشیمیایی، رسوب شناسی است که ممکن است ماهیت جسمانی بسترهای زرد را تفسیر کند(از این به بعد به آن  YB می­گوییم) که نشان دهنده افق­های فشرده است. هدف دقیق نشان دادن اهمیت YB در مقیاس حوضه در توربیدهای عمیق دریایی و نقش بالقوه آن به عنوان موانع نفوذناپذیر جریان سیال در مشخصات مخزن کانال-حاشیه رودخانه­ای و همچنین یک سطح همبستگی از اهمیت  chronostratigraphic در ظاهر یکنواخت توالی توربیدی است.

 


[1] - oceanographic

[2] - bathymetric

Condensed sections occur in various bathymetric and oceanographic conditions and play an important role in stratigraphic correlation and subdivision of depositional sequences (Loutitet al.,1988; Kidwell, 1991; G omez & Fernandez-L opez, 1994; Trela, 2005). Condensed sections are prone to the development of early lithification, bioturbation and authigenic minerals (glauconite, phosphorite) that facilitate their identification. They are rarely reported in turbidites, because their features are less obvious in deep marine environments and because they are commonly eroded by later turbiditic flows. Moreover, overbank deposits in turbiditic outcrop studied are often overlooked (cf.Clark & Pickering, 1996), despite their widespread occurrence in seismic sections and modern systems. Overbank deposits are often less well-exposed than channel-fill sandstones and they need large-scale outcrops to be correlated in detail. As a consequence, there are very few studies that integrate sandy channelfill successions with their coeval overbank deposits (Remachaet al., 2003). The Eocene turbidites of the south-central Pyrenees (Fig. 1), known as the Hecho Group (Mutti et al.,1972), provide excellent outcrops of channel-overbank complexes. Moreover, these deposits contain distinctive yellowish beds within the monotonous, bluish-grey thin-bedded overbank wedges, which provide very useful traceable marker beds that can be regarded as time lines within overbank wedges allowing to unravel the architectural relationships between the overbank deposits and the channel fill and the early progradational units of lowstand deltas.

دانلود بخش فشرده که در شرایط مختلف اقیانوسی و باتی متریک


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بخش فشرده که در شرایط مختلف اقیانوسی و باتی متریک ,

تاريخ : 28 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : fatfileco@yahoo.com | بازدید : <-PostHit->
پرسشنامه ی قاطعیت ( ایلین گمنریل و چریل ریکی)

پرسشنامه ی قاطعیت ( ایلین گمنریل و چریل ریکی)

دانلود پرسشنامه ی قاطعیت ( ایلین گمنریل و چریل ریکی)

پرسشنامه ی قاطعیت ( ایلین گمنریل و چریل ریکی)
دسته بندی پرسشنامه
فرمت فایل doc
حجم فایل 15 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 4

پرسشنامه ی قاطعیت ( ایلین گمنریل و چریل ریکی) 

قاطعیت یکی از ویژگی های بسیار مؤثر و مثبتی است که بسیاری از ما دوست داریم واجد آن باشیم ولی متأسفانه بسیاری از افراد به دلایل گوناگون نمی توانند در شرایط مختلف قاطعیت خود را نشان دهند. از سوی دیگر معمولا شناخت ما از خودمان کافی و مناسبی نیست تا بتوانیم در سایه این شناخت نقایص و معایب رفتاری خود را برطرف کنیم. برای آن که دریابید تا چه اندازه از قاطعیت برخوردارید


 

ویژگی پرسشنامه (بطور خلاصه) :
تعداد گویه ها :      
تعداد مولفه :    
روایی و پایایی :     دارد 
نحوه نمره گذاری :   دارد 
منبع :    دارد    
نوع فایل : ورد word  وقابل ویرایش
تعداد صفحات :        صفحه 

ویژگی پرسشنامه (بطور خلاصه) :
تعداد گویه ها :         40
تعداد مولفه :              2
روایی و پایایی :     ندارد 
نحوه نمره گذاری :   دارد 
منبع :    ندارد    
نوع فایل : ورد word  وقابل ویرایش
تعداد صفحات :    4    صفحه 

 

دانلود پرسشنامه ی قاطعیت ( ایلین گمنریل و چریل ریکی)


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پرسشنامه ی قاطعیت ( ایلین گمنریل و چریل ریکی) ,

تاريخ : 28 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : fatfileco@yahoo.com | بازدید : <-PostHit->
پرسشنامه رهبری

پرسشنامه رهبری

دانلود پرسشنامه رهبری

پرسشنامه رهبری
دسته بندی پرسشنامه
فرمت فایل doc
حجم فایل 16 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 2

پرسشنامه رهبری

هدف: تعیین سبک رهبری مدیران با توجه به دو بعد انسان گرایی و وظیفه گرایی.


 

ویژگی پرسشنامه (بطور خلاصه) :

 

تعداد گویه ها :      
تعداد مولفه :    
روایی و پایایی :     دارد 
نحوه نمره گذاری :   دارد 
منبع :    دارد    
نوع فایل : ورد word  وقابل ویرایش
تعداد صفحات :        صفحه 
ویژگی پرسشنامه (بطور خلاصه) :
تعداد گویه ها :              35
تعداد مولفه :                  2
روایی و پایایی :     ندارد 
نحوه نمره گذاری :   دارد 
منبع :    ندارد    
نوع فایل : ورد word  وقابل ویرایش
تعداد صفحات :    2    صفحه 

دانلود پرسشنامه رهبری


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پرسشنامه رهبری ,

تاريخ : 28 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : fatfileco@yahoo.com | بازدید : <-PostHit->
ترجمه فن آوری RFID در زنجیره تامین و ساخت

5667 کلمه صنایع علوم پایه محیط زیست ترجمه انگلیسی به فارسی، دانشگاه، پژوهش مقاله انگلیسی به همراه مقاله فارسی در قالب آفیس قابل ویرایش به همراه ترجمه شکل و جدول هر 250 کلمه 1 صفحه میباشد منظور از 250 کلمه تعداد کلمات در متن انگلیسی هست و تعداد صفحات بر اساس آن نوشته شده است قیمت این ترجمه در بازار به ازا هر صفحه 3000 تا 5000 تومان میبشد

دانلود ترجمه فن آوری RFID در زنجیره تامین  و ساخت

دانلود ترجمه فن آوری RFID در زنجیره تامین  و ساخت
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل docx
حجم فایل 627 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 22

نمونه ترجمه

شناسایی فرکانس رادیویی[1] (RFID) یک تکنولوژی امیدبخش است که به طور بالقوه می­تواند در بالا بردن بهره وری تولید با سازماندهی مجدد و بهینه سازی عملیات داخلی، مانند خرید، انبارداری، مدیریت و توزیع مواد در تولید و همچنین در مدیریت زنجیره تامین خارجی کمک کار باشد. RFID این امکان را برای شناسایی اهداف فردی در تولید خودکار و بی سیم میدهد، پس از آن یک پتانسیل افزایشی را در برنامه های مختلف می­تواند بسازد که کارآمدتر و مولد باشد. این بررسی یک بینش را برای استفاده از فن­آوری RFID در مدیریت تولید و زنجیره تامین فراهم می­کند. این بررسی شامل خلاصه­ای از اهداف اصلی مورد استفاده و زمینه­های کاربرد اصلی این فناوری می­باشد. در تولید، اهداف برنامه معمولی RFID، مدیریت انبار، مدیریت فرآیند، مدیریت ابزار، مدیریت زنجیره تامین و مدیریت چرخه دوام  است. علاوه بر این، کاربران اصلی، یعنی شاخه­های تولید، کاربران اولیه RFID از راه دور بوده، که در این بررسی برای فاش کردن عمل صنعتی­سازی فعلی ذکر شده است. علاوه بر این، چالش­های موجود در اجرای این فن­آوری مورد بحث قرار گرفته و همچنین استفاده های ساخت برای تولید برنامه­های کاربردی و هدایت تحقیقات، به صروت بالقوه درآمده است. منابع مورد استفاده در این مطالعه بررسی اصلی کارشناسی شده و از مقالات مجله، مقالات کنفرانس و مراجع وب هستند.

لغات کلیدی: شناسایی فرکانس رادیو، قابلیت ردیابی، ساخت، مدیریت ساخت، کنترل ساخت

 


[1] -RFID

Radio frequency identification (RFID) is a promising technology which can potentially assist in enhancing the efficiency of
manufacturing by reorganising and optimising internal operations, such as purchasing, warehousing, management, and
distribution of materials in the production, as well as in external supply chain management. RFID makes it possible to
identify individual objects in the production automatically and wirelessly, so it has an increasing potential in various
applications which can make manufacturing more efficient and productive. This survey provides an insight to the application
of RFID technology in the management of manufacturing and supply chain. The survey includes a summary on the main
purposes of use and on the main application fields of the technology. In manufacturing, typical application targets of RFID are
related to warehouse management, process management, tool management, supply chain management, and life cycle management.
In addition, the main users, i.e. those manufacturing branches which have been the primary users of RFID this far, are
listed in this survey to reveal the current industrial practice. Furthermore, the current challenges in implementing the
technology are discussed, as well as the most potential future manufacturing applications and research directions. The sources
used for this study are original peer-reviewed reviews and journal articles, conference papers, and web references.
Keywords: radio frequency identification; traceability; manufacturing; manufacturing management; manufacturing control

دانلود ترجمه فن آوری RFID در زنجیره تامین  و ساخت


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
ترجمه فن آوری RFID در زنجیره تامین و ساخت ,

تجربه تنهایی کودکان در مدرسه و ارتباطش با قلدری و کیفیت دخالت معلمان

4191 کلمه علوم تربیتی علوم پایه علوم اجتماعی و مدیریت ترجمه انگلیسی به فارسی، دانشگاه، پژوهش مقاله انگلیسی به همراه مقاله فارسی در قالب آفیس قابل ویرایش به همراه ترجمه شکل و جدول هر 250 کلمه 1 صفحه میباشد منظور از 250 کلمه تعداد کلمات در متن انگلیسی هست و تعداد صفحات بر اساس آن نوشته شده است قیمت این ترجمه در بازار به ازا هر صفحه 3000 ت

دانلود تجربه تنهایی کودکان در مدرسه و ارتباطش با قلدری و کیفیت دخالت معلمان

ترجمه تجربه تنهایی کودکان در مدرسه و ارتباطش با قلدری و کیفیت دخالت معلمان
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل docx
حجم فایل 155 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 17

نمونه ترجمه

چهل و دو کودکان بین سنین 8 تا 10 سال در مورد تجربه تنهایی در مدرسه ابتدایی، مصاحبه شدند. کودکان بیشتر، تجربیات خود را آزار و اذیت و همچنین در مورد عواقب ناشی از دخالت ویژه معلم را بیان نمودند. مشخص شد که اکثریت کودکان (80٪) یک دوره تنهایی را در مدرسه تجربه کردند و این تجربه با خستگی، عدم فعالیت، تمایل به عقب نشینی در حالت خیال پردازی و نگرش منفعل نسبت به تعاملات اجتماعی در ارتباط بودند. علاوه بر این، کودکانی که خیلی کم دنبال دوست بودند، آسیب پذیرتر بودند. به همین نحو، اکثریت کودکان (68٪) ادعا کردند که مورد آزار واقع شدند و کودکان تنها، بیشتر قربانی آزار و اذیت همسالان خود بودند. علاوه بر این، کودکان، گزارش دادند که دخالت معلم در کل، در پایان دادن به این تجارب قربانی شدن، سودمند نخواهد بود. بدین ترتیب، یافته­ها نشان داد که قلدری و انواع خاصی از دخالتهای معلم،  عوامل موثر در تنها بودن کودکان در مدرسه است. مدل توسعه روابط متقابل این سه متغیر پیشنهاد شده است و بحث شده است.

کلید واژه ها: تنهایی، قلدری، مدرسه، پدیدارشناسی و زندگی-جهان

Forty-two children aged between 8 and 10 years were interviewed about their experience of loneliness at primary school. The children were further asked to describe their experiences of being bullied, as well as to comment on their perception of the consequences of particular teacher interventions. It was found that a majority of children (80%) had periods of being lonely at school and that these experiences were associated with boredom, inactivity, a tendency to withdraw into fantasy, and a passive attitude towards social interactions. Moreover, children who invested in very few friendships were more vulnerable to becoming isolated. Similarly, a majority of children (68%) claimed to have been bullied, with lonely children being more likely to be victimized by peers. Furthermore, children reported that teacher interventions were on the whole not effective in bringing an end to their victimization experiences. Thus, the findings indicated that both bullying and particular kinds of teacher interventions were contributing factors to children’s prolonged sense of loneliness at school. A developmental model of the interrelationship of these three variables is proposed and discussed. Key Words: Loneliness, Bullying, School, Phenomenology, and Life-World

دانلود تجربه تنهایی کودکان در مدرسه و ارتباطش با قلدری و کیفیت دخالت معلمان


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
تجربه تنهایی کودکان در مدرسه و ارتباطش با قلدری و کیفیت دخالت معلمان ,

تاريخ : 28 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : fatfileco@yahoo.com | بازدید : <-PostHit->
ترجمه لخته ساز زیستی

2436 کلمه رشته های کشاورزی صنایع محیط زیست ترجمه انگلیسی به فارسی، دانشگاه، پژوهش مقاله انگلیسی به همراه مقاله فارسی در قالب آفیس قابل ویرایش به همراه ترجمه شکل و جدول هر 250 کلمه 1 صفحه میباشد منظور از 250 کلمه تعداد کلمات در متن انگلیسی هست و تعداد صفحات بر اساس آن نوشته شده است قیمت این ترجمه در بازار به ازا هر صفحه 3000 تا 5000 تومان

دانلود ترجمه لخته ساز زیستی

دانلود ترجمه لخته ساز زیستی
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل docx
حجم فایل 144 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 10

نمونه ترجمه

لخته­ساز زیستی[1] موثر، رمز کارآمد برای جداسازی جامد و مایع لجن فعال­شده ناشی از آب تصفیه شده است. کاهش ثبات فلاک می تواند با تنش های محیطی مانند انتقال ناگهانی درجه حرارت، تغییرات pH و ترکیبات سمی و یا با لخته ساز زیستی ضعیف شکل بگیرد. دوباره لخته­سازی باعث افزایش تعداد فلاکهای کوچک و باکتری های آزاد می­شود، که نمی تواند از آب با استفاده از ته­نشینی (رسوب) جدا شود. این مساله سپس منجر غلظت بالای پساب به حالت تعلیق جامد (SS) می­شود.

 


[1] - bioflocculation

Effective bioflocculation is the key to efficient solid–liquid separation of activated sludge from the treated water. Decreased floc stability can becaused by environmental stresses such as sudden temperature transients, pH variations, toxic compounds or by poor bioflocculation .
Deflocculation causes increased numbers of small flocs and free bacteria, which cannot be separated from the water by means of settling. This then leads to high effluent suspended solids (SS) concentrations.

دانلود ترجمه لخته ساز زیستی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
ترجمه لخته ساز زیستی ,

ترجمه مقاله شبیه سازی مبدل افزاینده DC-DC برای کاربرد مدول فتوولتائیک با استفاده ازMATLAB/Simulink MATLAB/Simulink

ترجمه مقاله شبیه سازی مبدل افزاینده DCDC برای کاربرد مدول فتوولتائیک با استفاده ازMATLABSimulink MATLABSimulink

دانلود ترجمه مقاله شبیه سازی مبدل افزاینده DC-DC برای کاربرد مدول فتوولتائیک با استفاده ازMATLAB/Simulink MATLAB/Simulink

ترجمه مقاله شبیه سازی مبدل افزاینده DCDC برای کاربرد مدول فتوولتائیک با استفاده ازMATLABSimulink MATLABSimulink
دسته بندی برق ،الکترونیک و مخابرات
فرمت فایل doc
حجم فایل 1862 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 16

شبیه­ سازی مبدل افزاینده[1] DC-DC برای کاربرد مدول فتوولتائیک با استفاده از MATLAB/Simulink

 ترجمه مقاله شبیه سازی مبدل افزاینده DC-DC برای کاربرد مدول فتوولتائیک با استفاده ازMATLAB/Simulink MATLAB/Simulink

 

چکیده: بر پایه تحقیق حاضر، بسیاری از کاستی­های توان در سرتاسر جهان وجود دارد به ویژه در کشوری مانند هند که مسئله انتقال شبکه همچنان  جدی است. تقریبا توان حاصل از سوخت فسیلی بسیار کم شده است، برخی از سوختهای فسیلی عبارتند از ذغال سنگ، ذغال قهوه­ای، نفت، و گاز. بنابراین بسیاری از آنها به دنبال استخراج توان از انرژی­های سبز تجدیدپذیر همانند خورشیدی، باد، زیست توده، جزر و مدی و .. هستند که منجر به هیچ آلودگی در محیط زیست نمی­شود. در این مقاله شبیه­سازی و تحلیل پنل PV و نیز طراحی مبدل بازده بالا و همچنین شبیه­سازی اجرا شده است. اگرچه سیستم­های بر پایه توان خورشیدی، انرژی­های تجدیدپذیر[2] هستند، در مقایسه با سایر انرژی­های تجدیدپذیراز قبیل باد، زیست توده به تعداد بیشتری از اتصالات شبکه متصل نمی­شوند. در بسیاری از مراحل مورد نیاز که می­بایست صورت پذیرد، مبدل بوست بازده بالا به عنوان یک فاکتور اساسی و مهم مورد نیاز است. در این مقاله ولتاژ ورودی به مبدل ارتقا دهنده 15 ولت است که ولتاژ خروجی 55.64 ولت را دریافت می­کند.

عبارات شاخص: مدول AC، القاگر جفت شده، بهره ولتاژ افزاینده، تک سوئیچ.

 

Simulation of High Step-Up DC–DC Converter for Photovoltaic Module Application using MATLAB/SIMULINK

 

Abstract— As per the present scenario lot of power shortages are there in all over the world especially country like India the grid transferring problem is also high. Almost the power from the fossil fuels are becoming so less some of the examples of the fossil fuels are (coal, lignite, oil, and gases).So most of them looking in forward for the power from green or renewable based energies like solar, wind, biomass, tidal etc. Which does not cause any pollution to the environment. In this paper the simulation and analysis of the PV panel and also high efficient boost converter design and simulation is also performed. Even though the solar based systems are renewable based energies when compared to other renewable energies like wind, biomass it does not connect to more number of grid connections. Lot of necessary steps want to be taken one of the main important factor that high efficient boost converter is needed, here in this paper the input voltage to the boost converter is given as 15V and receives the output voltage of 55.64V
Index Terms— AC Module, Coupled Inductor, High Step-Up Voltage Gain, Single Switch

Abstract— As per the present scenario lot of power shortages are there in all over the world especially country like India the grid transferring problem is also high. Almost the power from the fossil fuels are becoming so less some of the examples of the fossil fuels are (coal, lignite, oil, and gases).So most of them looking in forward for the power from green or renewable based energies like solar, wind, biomass, tidal etc. Which does not cause any pollution to the environment. In this paper the simulation and analysis of the PV panel and also high efficient boost converter design and simulation is also performed. Even though the solar based systems are renewable based energies when compared to other renewable energies like wind, biomass it does not connect to more number of grid connections. Lot of necessary steps want to be taken one of the main important factor that high efficient boost converter is needed, here in this paper the input voltage to the boost converter is given as 15V and receives the output voltage of 55.64VIndex Terms— AC Module, Coupled Inductor, High Step-Up Voltage Gain, Single Switch

 

دانلود ترجمه مقاله شبیه سازی مبدل افزاینده DC-DC برای کاربرد مدول فتوولتائیک با استفاده ازMATLAB/Simulink MATLAB/Simulink


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
ترجمه مقاله شبیه سازی مبدل افزاینده DC-DC برای کاربرد مدول فتوولتائیک با استفاده ازMATLAB/Simulink M,

تاريخ : 28 دی 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : fatfileco@yahoo.com | بازدید : <-PostHit->
پاورپوینت انواع بام در معماری

پاورپوینت انواع بام در معماری

دانلود پاورپوینت انواع بام در معماری

پاورپوینت انواع بام در معماری
دسته بندی معماری
فرمت فایل ppt
حجم فایل 4790 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 36

پاورپوینت انواع بام در معماری


دانلود پاورپوینت انواع بام در معماری

این پاورپوینت در 36 اسلاید تهیه شده و با توضیحاتی به معرفی انواع بام در معماری و با رویکردی به بررسی بام های سبز می پردازد. خلاصه ای از اسلایدها در لینک زیر ارائه شده است. در معماری یکی از قسمت های ساختمان که اندك اندك به دست فراموشی سپرده می شود بام است. در واقع با مرتفع شدن بناها و حجیم شدن آنها و پیشرفت هایی که بشر طی سالیان طولانی برای غلبه بر طبیعت به دست آورده است کم کم بام ها همگی شکلی تخت به خود می گیرند. 


فهرست مطالب اسلایدها :

انواع بام

بام چند شیبه - Hipped or hip roof

بام کلاه فرنگی - Pavilion roof

طاق گهواره ای - Barrel vault

بام چهار ترک کمر شکن - Gambrel roof

بام چهار شیبه -  Mansard roof

بام پروانه ای - Butterfly roof

بام تخت Flat roof - 

بام سبز 

تاثیر بام های سبز در اقتصاد جامعه 

تاریخچه کاربرد بام های سبز 

مزایای بام های سبز 

معایب بام های سبز 

معایبی که به مرور زمان ایجاد می شود 

انواع بام های سبـز 

الف- سیستم متمركز Intensive  

ب - سیستم گسترده Extensive (green roof)  

نتیجه 

دانلود پاورپوینت انواع بام در معماری


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پاورپوینت انواع بام در معماری ,

<-BloTitle->
<-BloText->